Nowe zdjęcia!

Drukuj

Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć z hufcowego zakończenia roku harcerskiego!
https://picasaweb.google.com/12stka/ZakonczenieRokuHarcerskiego20112012# 
(dziękujemy druhnie Joannie Stompel za fotografowanie ;) )


Przy okazji, pragnę przypomnieć o spotkaniu przedobozowym dla rodziców (28.06- czwartek, o 17, w budynku hufca Łódź-Widzew) oraz o sobotniej zbiórce ze 124ŁGDH (30.06, spotykamy się o 15 pod SP nr 37).

Czuwaj!
druhna Królik 

Spotkanie z rodzicami i zbiórka ze 124ŁGDH

Drukuj

Czuwaj!

Kolejna porcja informacji!

1. SPOTKANIE DLA RODZICÓW DOTYCZĄCE OBOZU W BIAŁYM BORZE
28 czerwca (czwartek) o godzinie 17 w budynku hufca Łódź-Widzew (al. Piłsudskiego 159) odbędzie się spotkanie dla rodziców harcerzy, którzy jadą na obóz w Białym Borze. Podczas spotkania omówimy wszelkie szczegóły dotyczące wyjazdu, podamy dużo istotnych informacji.

2. ZBIÓRKA ZE 124ŁGDH 
30 czerwca (sobota) o godz. 15 spotykamy się pod SP nr 37, aby dalej pojechać do Lasu Łagiewnickiego na... 4-godzinną zbiórkę ze 124 Łódzką Grunwaldzką Drużyną Harcerską! Oprócz zapoznania się z osobami, z którymi będziemy jechali na obóz, proponujemy także rozbudowaną grę terenową! Nie może Cię zabraknąć! Koniec ok. godziny 20 pod SP nr 37. Weźcie ze sobą chusty drużyny i 2 bilety godzinne! Szczególnie zapraszam osoby, które jadą na obóz do Białego Boru, będziecie mieli okazję poznać ludzi, z którymi spędzicie 3 tygodnie w lipcu! :)

Przypominam także o zbiórce podsumowującej (Będzie ekstra! Sama bym chciała wziąć w niej udział jako uczestnik :P) zakończeniu roku harcerskiego (23 czerwca) i Święcie Chorągwi (wrzesień)!

Czuwaj!
druhna Królik 

Szukamy bohatera hufca!

Drukuj

Harcerze!
Nasz hufiec rozpoczął kampanię 'Bohater', czyli szukanie bohatera dla niego! 

Bohaterem 12ŁDH jest Stanisław Konarski. Hufiec takowego do tej pory nie posiadał, teraz zadecydowano, aby to zmienić! Na stronie hufca w zakładce 'Program'->'Kampania bohater' znajduje się opis wszystkich propozycji, jakie złożyli instruktorzy z naszego hufca. Przejrzyjcie je i zagłosujcie tutaj: http://zhpwidzew.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=716&Itemid=1

Znajdźmy bohatera hufca Łódź-Widzew! 

Propozycje bohaterów: http://zhpwidzew.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=136&Itemid=233 

Czuwaj!
druhna Królik 

Różności

Drukuj

Harcerki i harcerze!

Duuuuużo różnych spraw się nazbierało, mam nadzieję, że się nie pogubicie.

 


1. ZBIÓRKA PODSUMOWUJĄCA 
Najbliższa zbiórka odbywa się 18 czerwca (poniedziałek) o godzinie (jak zwykle) 17.10 i jest zbiórką podsumowującą! Dlatego też proszę, żebyście przyszli wszyscy w mundurach, a jak ktoś nie ma to w chuście drużyny!

 

 

2. ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO
23 czerwca (sobota) wszyscy harcerze z hufca Łódź-Widzew spotykają się na zakończeniu roku harcerskiego! Dwunastka też jest oczywiście zaproszona, pokażmy się z jak najlepszej strony! Zakończenie odbędzie się w Parku na Młynku, będzie trwało od 15.30 do 19.00. 23 czerwca to noc świętojańska, taka też jest tematyka tego spoktania.
My spotykamy się o 14.30 pod SP nr 37. Powrót ok. 20. Każdy harcerz musi mieć: 2 bilety 40minutowe, chustę drużyny i wygodne ubranie. Liczę na waszą obecność!
Zgłoszenia u druhny Agnieszki Terenowicz.
Więcej informacji: http://zhpwidzew.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=715&Itemid=1

 


3. KARTY NA OBÓZ
Do 18 czerwca (poniedziałek) zbieramy karty na obóz w Białym Borze! Muszą być one wypełnione całkowicie (łącznie z lekarzem i szczepieniami!). Karty zbiera druhna Natalia Płachcińska do godziny 15 do poniedziałku.

 

 

4. SKŁADKI
Moi drodzy, rok harcerski dobiega końca, więc przyszedł czas na uregulowanie finansów w drużynie. Przypominam, że łączna suma składek za cały rok harcerski wynosi 48zł (4zł za miesiąc). Proszę wszystkich o ich wpłacenie na zbiórce 18 czerwca. Szczegółowe informacje, kto ile musi wpłacić można uzyskać u druhny Natalii Płachcińskiej (lub też u mnie- druhny Agaty Królak). Uregulowanie składek jest konieczne do istnienia w rejestrze harcerzy.5. ŚWIĘTO CHORĄGWI
Zdaję sobie sprawę, że to odległy termin, ale zgłoszenia już teraz muszę wysłać. 
Otóż, w terminie 7-9 września 2012 w Pabianicach odbywa się Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP. Oto, co otrzymałam w mailu:

"Fabryka, w której nie znajdziesz dymiących maszyn , wielkich przekładni i dymiących kominów. Na trzy dni swoje wrota otworzy dla was wytwórnia pasji i zainteresowań. 
Nasi „kierownicy zmiany” nie pozwolą wam się nudzić ani na chwilę. Od jogi przez kajaki, od golfa po zawody paintballowe, przez ścianki wspinaczkowe, jogę medytację, szachy, kurs fotografii - każdy znajdzie coś dla siebie! Harcerze wezmą udział w dwóch potężnych, wyładowanych po brzegi atrakcjami blokach tematycznych. Nasza fabryka dostarczy Ci towar pierwszej jakości – niezapomnianą przygodę i mnóstwo pomysłów na rozwój pasji i zainteresowań.

OD 7 WRZEŚNIA ZAKOCHAJ SIĘ W HARCERSTWIE PO RAZ DRUGI!!!  "
http://radomsko.zhp.pl/portal/wp-content/uploads/2012/05/BIULETYN_INFORMACYJNY.pdf 

Osobiście, brałam udział w ostatnim Święcie Chorągwi i przyznaję, że bawiłam się świetnie! A to będzie jeszcze lepsze!
Niestety, na Święto może pojechać tylko 9 osób z naszej drużyny. Jego koszt to 20zł. Śpimy pod namiotami.
Zgłoszenia przyjmuje druhna Natalka Płachcińska do 22 czerwca

 

 


Mam nadzieję, że to wszystko. Wiem że to gigantyczna dawka informacji, ale proszę zapoznajcie z nimi siebie oraz swoich rodziców. Gotuje się niezwykle atrakcyjny okres! :D

Czuwaj!
druhna Królik 

Lasery

Drukuj

25.05.2012 (piątek) idziemy na Arenę Laser Games w ramach nagrody za zajęcie I miejsca w kategorii piosenka dowolna na hufcowym festiwalu piosenki 'Bzzzyk 2012'.
Spotykamy się o godzinie 15.50 pod Szkołą Podstawową nr 37. Należy wziąć ze sobą 2 bilety 40-minutowe oraz chustę drużyny
A oto lista osób, które idą:
1. Natalia Płachcińska
2. Agnieszka Terenowicz
3. Kasia Wójtowicz
4. Agnieszka Malinowska
5. Iza Szulecka
6. Darek Dejnakowski
7. Justyna Jasińska
8. Malwina Czajka
9. Weronika Szałamacha
10. Patrycja Szałamacha

Do zobaczenia! :) 

l23 szereg