Obóz 2013 już za nami...

Drukuj

Obóz, obóz i po obozie. Te trzy tygodnie minęły nam błyskawicznie. Sądzę, że każdemu zakręci się łezka w oku, kiedy myśli o tym wspólnie spędzonym czasie...
Obóz 12ŁDH 'Italia!' odbył się na bazie harcerskiej hufca Łódź- Widzew w Jarosławcu nad morzem. Podczas wyjazdu harcerze nabyli nowych przydatnych umiejętności oraz spędzili miło czas w rodzinnym wręcz gronie.

Tematyka naszego obozu dotyczyła renesansowych Włoch. Harcerze mieli możliwość spotkać się z Leonardem da Vinci, pobrać lekcję astronomii od samego Kopernika, uczyć się malowania pejzażu z Giorgione, posłuchać opowieści Galileusza na temat jego busoli, a także złapać niecnego asasyna, który usiłował otruć papieża!

Harcerze działali w zastępach, które nazwaliśmy rodami. Każdy ród usiłował zebrać jak największą liczbę lirów, aby wykupić u papieża (druha komendanta) brak bycia zastępem służbowym (szczególnie rody walczyły o ominięcie warty nocnej ;). Rody działały w następujących składach:
Ród Spaghetti- Klaudia Borucka, Zuzia Brożyńska, Wiktoria Maliszewska, Julia Roszak, Ania Tomczyńska
Ród Pecoras- Natalia Płachcińska, Emilka Marek, Ola Tchorzewska, Patrycja Wróblewska, Agnieszka Terenowicz 
Ród Pronto- Darek Dejnakowski, Dawid Bartosik, Marcel Klimek, Damian Milczarek, Wiktor Stachura, Bartek Starzyński
Ród Szlachta- Mateusz Andrzejczak, Mateusz Małachowski, Krzysiek Stręgiel, Kuba Sitnik, Piotrek Krajewski.

Każdy dzień był przepełniony zajęciami, mieliśmy ogniska, plażowaliśmy... Mieliśmy również wycieczkę do Darłowa, gdzie skorzystaliśmy z atrakcji parku linowego i aquaparku. Wzięliśmy udział w paintballu, a pod koniec obozu w ramach niespodzianki udaliśmy się do Jezierzan na pływanie łódką po jeziorze Wicko.

Podczas obozu odbył się bieg harcerski. Oto jego wyniki:
1. Natalia Płachcińska- 5,00 (BRAWO!) ( < )
2. Julia Roszak- 4,75 ( l )
3. Aleksandra Tchorzewska- 4,75 ( << )
4. Krzysztof Stręgiel- 4,25 ( l )
5. Patrycja Wróblewska- 3,88 ( < )
6. Dariusz Dejnakowski- 3,75 ( < )
7. Emilia Marek- 3,75 ( l )
8. Anna Tomczyńska- 3,63 ( < )
9.  Mateusz Andrzejczak- 3,5 ( l l )
10. Wiktoria Maliszewska- 3,5 ( l )

Możliwość poprawnienia biegu mają:
1. Klaudia Borucka- z WOSu i historii
2. Agnieszka Terenowicz- z łączności i historii
3. Damian Milczarek- z łączności i historii
4. Wiktor Stachura- z łączności i historii

Pragnę gorąco pogratulować harcerzom, którzy podczas obozu złożyli przyrzeczenie. Emilka, Julka, Mateusz- gratulacje!
Gratuluję również druhnie, a właściwie tropicielce Natalii Płachcińskiej zdobycia drugiej belki!

Czuję głęboką potrzebę podziękowania kilku osobom, które sprawiły, że nasz obóz był niezapomniany. Dziękuję Joli i Mirkowi Waszkowskim, Iwonie Piotrowskiej, Magdzie Bartosiak, Zbyszkowi Supłowi, Asi Gapińskiej, Robertowi Juzala, a także 177 HDA 'Azymut'! Szczególne podziękowania pełne uśmiechu (takiego jakim ona nas napełniała) lecą do druhny Julii Stręgiel.
Nie sposób zapomnieć o druhu Andrzeju, który zdecydował się na objęcie funkcji komendanta podczas obozu- dziękuję!

Podsumowując, te trzy tygodnie zapadną nam wszystkim głęboko w pamięć. Wróciliśmy do domów pełni nowej energii, bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy pamiętać HAL 2013 :)

A teraz już pędzę z nowym ogłoszeniem:

ROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO
Kiedy?        2.09.2013 (poniedziałek)
O której?    15.20 pod SP nr 37, wracamy ok. 18.15 pod szkołę
Gdzie?        Park przy krańcówce 64 (Widzew Wschód)
Co zabrać?  2 bilety 20-minutowe, koniecznie pełne UMUNDUROWANIE!
Rozpocznijmy ten rok w pełnym składzie!

druhna Królik

P.S. Zdjęcia z obozu się obrabiają, postaram się je wrzucić jak najszybciej :) 

 

l23 szereg