O nas

Drukuj12 Łódzka Drużyna Harcerska im. Stanisława Konarskiego działająca w szczepie Szare Szeregi (szczepowa pwd. Agata Królak) w Hufcu Łódź Widzew (Komenda Hufca- ul. Piłsudskiego 159 w Łodzi; komendant phm. Michał Adamiak), w Chorągwi Łódzkiej ZHP.
Drużyna działa od 1917r. (jesteśmy jedną z najstarszych łódzkich drużyn!)
Drużynowa:
 Natalia Płachcińska

Przyboczni: Damian Mucha, Mateusz Andrzejczak

Barwy drużyny: czarno-czerwone

 

ZBIÓRKI:

Zbiórki odbywają się w każdy piątek w SP 37 (ul. Szpitalna 9/11) w Łodzi.

Godzina rozpoczęcia zbiórki: 16.30

Godzina zakończenia zbiórki: 18.30

 

Historia drużyny jest bardzo zawiła, gdyż liczy niemal 100 lat. Swego czasu 12 ŁDH była tylko męską drużyną, która współpracowała z 5 Żeńską ŁDH. Jej drużynową była m.in. była komendantka hufca- Iza Piwowarska- Jędrzejczak. W późniejszych latach drużyny połączyły się pozostając przy numerze 12. Z osób noszących granatowy sznur: Piotr Kowalski, Maciej Dudkiewicz, Aleksandra Kaczmarek, Mateusz Piątkowski, Anna Książek, Magdalena Obłąk i Agata Królak.

 

 

l23 szereg