Zadanie międzyzbiórkowe

Drukuj

Uwaga!

Wczoraj odbyła się pierwsza zbiórka drużyny w tym roku i bardzo cieszymy się że większość z was się na niej pojawiła!! Poznaliśmy przygody "Tomka na Czarnym Lądzie" i dowiedzieliśmy się co nieco o Afryce, o tym jak wygląda życie tamtejszych ludzi. W przyszłym tygodniu również chcielibyśmy zabrać was do pewnej krainy, o której pewnie nie raz już słyszeliście.
Byście nie musieli czekać cały tydzień mamy dla was pewną podpowiedź! Może ktoś z was domyśli się o czym jest zbiórka! Jeśli tak to napiszcie do kogoś z kadry bo w ten sposób możecie zdobyć punkty dla swojego zastępu do współzawodnictwa! ( Które jest regularnie uaktualniane! )
Podpowiedź brzmi:

UN YMK JCŻ JLSY ŻR YP EK SNĘ YMDZM M AŁTAZT ZSIWŻT W ELZDJ UBEYZE AD
/ - / • / - - • / - - - // - - • / - • • / - - • • / • • / • // • • • / • • / • // • • • / - / - - - / • • //
C9 K1C9K4 R2C9C4 C10C4R2R4

Polecamy skorzystać z tych szyfrów ----> MA-LI-NO-WE-BU-TY,  MO-TY-LE-CU-DA-KI,   PO-LI-TY-KA-RE-NU, 
KO-NI-EC-MA-TU-RY,   RE-GU-LA-MI-NO-WY,  NO-WE-BU-TY-LI-SA,   GA-DE-RY-PO-LU-KI, BI-TW-AO-CH-MU-RY,  
Alfabet Morse'a i KACZOR  ;)

Możemy wam podpowiedzieć że przed Alfabetem Morse'a słowa zaszyfrowane są pod dwa (jeden szyfr = dwa kolejne słowa)


TO JESZCZE NIE KONIEC!
Jako że nowy rok dopiero co się zaczął chcielibyśmy podsumować trochę ostatnie miesiące naszej pracy. Zastanówcie się nad tym co najlepiej zapadło wam w pamięci ( biwak, zbiórka może coś innego) i spróbujcie przedstawić to w jakiś ciekawy sposób :) Może być to rysunek, zdjęcie a może w ogóle coś innego. Wybór należy do was! Postarajcie się bo to kolejna okazja do zdobycia punktów!
Zastępowi zmotywujcie swoje zastępy!!!!!

Do zobaczenia w piątek!!
 

Czuwaj!
dh Natalia Płachcińska 

l23 szereg