Zakończenie roku harcerskiego 2011/2012

Drukuj

23 czerwca w Parku na Młynku odbyło się zakończenie roku harcerskiego - noc świętojańska. Tak jak zawsze 12 ŁDH chętnie wzieła w nim udział. Niestety nie było nas najwięcej bo tylko 6 osób + kadra i Mama Marcela ale ,i tak lepiej niż rok temu, bo były wtedy tylko trzy osoby. Zakończenie rozpoczeło sę o 15:30, dowiedzieliśmy się wtedy, że będzie to w formie gry terenowej i że będziemy chodzić w patrolach. Nie mogliśmy się niestety dobrać sami, bo na drzewach wisiały już kartki z listami osób w danym patrolu. Na chwilę obecną musieliśmy znaleźć siebie na liście, a następnie przy niej stanąć. Po chwili wytłumaczyli nam, co mamy robić dalej. Mianowicie naszym zadaniem było szukać różnych placówek dookoła stawu. Na każdej z nich czekało na nas zadanie, jeśli wykonaliśmy je dobrze dostawaliśmy w nagrodę jeden składnik do naparu. Na placówkach były m.in.: doświadczenia z ogniem i wodą, zabawy,gry na spostrzegawczość itp. Głównym celem zakończenia roku było poznanie różnych tradycji związanych z nocą świętojańską poprzez zabawę. Około 18:30 wszystkie patrole miały stawić się w wyznaczonym miejscu, gdzie odbyło się podsumowanie, wyznaczenie zwycięskiego patrolu i wręczenie Widzewskich Bolków. Niestety żaden patrol nie zdobył wszystkich składników do naparu, ale za to ogłoszono wyniki plebiscytu ,,Widzewskie Bolki" ( które znajdziecie na - http://zhpwidzew.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=726&Itemid=125 ) Całość skończyła się około 19:00. - Ci których zabrakło na zakończeniu niech wiedzą że mają czego żałować wink

druhna Natalia Płachcińska

l23 szereg