Święto Chorągwi Łódzkiej 2012

Drukuj

7-9 września w Pabianicach odbyło się Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP "Zakochaj się w harcerstwie" na którym bawiło się ponad 1000 harcerzy a wśród nich 12ŁDH. Niestety z Dwunastki mimo obietnic pojechało bardzo mało osób, które i tak bawiły się rewelacyjnie. Zbiórka była o 17 na Placu Niepodległości, około godziny 18 byliśmy już na miejscu i jak najszybciej wzięliśmy się za rozstawianie namiotów (pomogli nam w tym harcerze z innego hufca i roztawili dwa na trzy namioty). Później zjedliśmy kolacje i udaliśmy się na koncert rozpoczynający, na którym zagrały między innymi takie zespoły jak: ,,Muchy w Butelce" i EKT Gdynia. Ponieważ z 12 ŁDH pojechało mało osób, zostaliśmy połączeni ze 117 ŁDH. Następnego dnia o 9 wyruszyliśmy na zajęcia programowe (w patrolach). Dla harcerzy przygotowane były aż 42 punkty, na których było między innymi : tenis ziemny, ścianka wspinaczkowa, paintball, tańce, żeglarstwo, krótkofalarstwo, zajęcia cyrkowe, tworzenie biżuterii, wchodzenie na skrzynki itd. Zajęcia z bloku- pasji skończyły się około 14, od razu po nich udaliśmy się na obiad, na który czekaliśmy w kolejce około 2 godzin. W czasie kiedy czekaliśmy na obiad spotkaliśmy dwie osoby z obozu a mianowicie druha Miłosza Kazułę i druha Darka Kubickiego (którzy wysyłają gorące pozdrowienia dla 12 ŁDH!). Po obiedzie udaliśmy się na zajęcia z działu Umiejętności. Ponad 360 harcerzy w tym samym czasie i praktycznie w tym samym miejscu uczestniczyło w trzech grach: INO, Harcerskim Biegu Terenowym i grze Ekologicznej (rewelacja). Po powrocie czekała na nas nasza drużynowa (Królik smile), która zabrała Dwunastkę na kominek, podczas którego rozmawialiśmy o Szarych Szeregach. Pod koniec Iza Szulecka złożyła przyrzeczenie harcerskie (GRATULUJE!). Rano wszyscy harcerze udali się na msze polową- następnie uczestnicy i organizatorzy święta ruszyli (z balonami) na paradę podczas której szliśmy ulicami wesoło podśpiewując. Po powrocie odbył się apel kończący tegoroczne Święto Chorągwi. Po wszystkim wróciliśmy do Łodzi nie mogąc się już doczekać następnego święta. Tych których nie było mają czego żałować bo było SUPER!

druhna Natalia Płachcińska

l23 szereg