Nocowanie 30.11-1.12.2012

Drukuj

W piątek (30.11) w hufcu (al.Piłsudskiego 159) odbyło się nocowanie 12 ŁDH. Uczestniczyły wszystkie zastępy (F.A.M.O.U.S, Ripmaw i Dynka), choć niestety nie było niektórych harcerzy, bawiliśmy się ŚWIETNIE!                                                                                      

Na początku robiliśmy rożne, bardzo fajne prace plastyczne o Japonii. Robiliśmy wachlarze z papieru i bibuły, małe "budowle" z zapałek oraz prace, które zostały zrobione atramentem i farbą. Następnie podzastępowa zastępu Ripmaw- Agnieszka Terenowicz, poprowadziła zabawę "Wyścigi Koni".

Później dh. Wojtek zawiózł nas autokarem do kraju tulipanów, wiatraków i serów- Holandii. Po drodze śpiewaliśmy harcerską piosenkę "Przebudzenie", a kiedy już dojechaliśmy robiliśmy swoje dowody. Naszym celnikiem była dh. Agata. Sprawdzała dowody. Te którym czegoś brakowało trzeba było poprawić. Po sprawdzeniu wsiedliśmy do autokaru. W drodze powrotnej, także śpiewaliśmy "Przebudzenie"

Po tej rozrywce był czas na kolację, która była wyśmienita! Każdy z nas był zadowolony, ponieważ była pizza!

Po wieczornym posiłku poszliśmy po materace i rozłożyliśmy śpiwory. Następnie dziewczęta poszły do toalety umyć zęby przebrać się w piżamy, a po nich poszli chłopcy. Kiedy już się położyliśmy druhna Agata i druh Wojtek włączyli nam film pt. "Ruchomy Zamek Hauru". Film był super! 

Rano kiedy już wszyscy wstaliśmy był czas na przebranie się i poranną toaletę.

śniadanie tak jak kolacja było wspaniałe! Były pączki lub jak ktoś wolał była bułka z Nutellą i herbata.

Po śniadaniu chowaliśmy materace i składaliśmy śpiwory. Ogólnie robiliśmy porządki.

Po porządkach bawiliśmy się w "Mafię". Wyszliśmy wcześniej niż było to zaplanowane, ale i tak było WSPANIALE!

Na pewno każdy harcerz z naszej drużyny czeka na następne nocowanie.

                                                                                                  dh Julia Roszak 

l23 szereg