Obóz harcerski 2017

Drukuj

OBÓZ HARCERSKI 2017

„O
bóz jest podstawową rzeczą w prowadzeniu drużyny. Ale obóz musi być pełen pracowitości, a nie szkołą bezcelowego leniuchowania.” ~ Robert Baden-Powell

 

Zalety obozu harcerskiego od kolonii 'cywilnych':

·         Harcerze w ciągu całego roku harcerskiego zdążą już poznać kadrę obozu oraz siebie nawzajem. I również w drugą stronę- kadra zdąży poznać dzieci, które pojadą na obóz. Co więcej, każda osoba z kadry jest odpowiednio przeszkolona i posiada doświadczenie w prowadzeniu obozu. 

·          Program obozu jest zdecydowanie rozwijający. Kadra pracuje nad nim już od września, pamiętając o tym, że obóz ma wyrabiać w harcerzach odpowiedzialność i samodzielność, rozwijać zaradność życiową oraz doskonalić umiejętność życia w grupie.

·         Pomijając fakt, że za kolonie cywilne płaci się wyższą stawkę za taki pobyt, to warto zwrócić uwagę na bliskość natury, możliwość odpoczynku dziecka od zgiełku miasta, aktywny wypoczynek, propagowanie zdrowego trybu życia i hartowania młodego organizmu.

WSTĘPNE INFORMACJE:

Termin: 14.07-3.08.2017 (21 dni) 

Miejsce: Stanica Harcerska w Gorzewie zlokalizowana jest wśród malowniczych lasów Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Sumino. 

Koszt: 1250 zł (Zaliczki będą zbierane do 5 maja w wysokości 200 zł)

Nocleg: W namiotach typu dycha/ enes

Transport: Autokarem

Co zabrać?
- śpiwór                                  - ręcznik                                
- mundur (!)                           - krem p/słoneczny               
- kurtka                                   - spray p/komarom                               
- mały plecak                         - przybory toaletowe
- legitymacja szkolna (!)       - papier toaletowy
- spodnie                                - niezbędnik (sztućce)
- podkoszulki                          - menażka
- bluza                                    - kubek
- długopis, zeszyt                   - latarka
- igła, nici                               - kostium kąpielowy
Opcjonalnie:  
- karimata 
- śpiewnik 

Leki
Jeśli dziecko przyjmuje stałe leki, prosimy o wręczenie ich kadrze wraz z rozpiską jak podawać je pociesze. Jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną, proszę również przygotować medykamenty i przekazać kadrze.

Sprzęt elektroniczny
Stanowczo odradzamy zabieranie sprzętu elektronicznego (telefony komórkowe, tablety, MP3, etc.). Taki sprzęt łatwo może się w namiocie zniszczyć, zalać. Z pociechami można kontaktować się przez kadrę. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelaki sprzęt elektroniczny. 

 

LISTA UCZESTNIKÓW:
1. 

l23 szereg